5 Wypowiedzi Ekspertów Na To Jak kupić panele fotowoltaiczne - prąd

fotowoltaika

Fotowoltaika doskonale sprawdza się zarówno w

Z biegiem czasu rośnie świadomość społeczeństwa na temat stale pogłębiającego się ocieplenia klimatu i jego zanieczyszczenia. Dzięki temu coraz więcej osób poszukuje alternatywnych i bardziej bezpiecznych rozwiązań w wielu dz

5 Wypowiedzi Ekspertów Na To Jak kupić panele fotowoltaiczne - prąd fotowoltaika
iedzinach życia.
Tradycyjne piece centralnego ogrzewania, opalane przy pomocy drzewa bądź węgla odchodzą do lamusa. Niestety ich największym minusem jest emitowanie wielu szkodliwych substancji do środowiska, co w ostateczności prowadzi do pojawiania się smogu.
Ich miejsce z powodzeniem zastępują panele słoneczne. Fotowoltaika doskonale sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych jak i dużych przedsiębiorstwach. Aby ogrzewanie działało bez zarzutu, solary powinny być dopasowane do wielkości budynku.
Koszt podłączenia instalacji fotowoltaicznej wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszt uzależniony jest od wielu czynników, na przykład rodzaju paneli i wybranego producenta.
Warto pamiętać, iż jest to jednorazowy wydatek, który bardzo szybko zwraca się do domowego czy też firmowego budżetu.
Podłączenie instalacji dobrze jest zlecić znanej, sprawdzonej i renomowanej firmie, która podczas pracy wykorzystuje najnowsze technologie i najwyższej jakości sprzęt.


Zakup inwertera jest konieczny jeśli mając

Mając w domu panele słoneczne wytwarzające prąd elektryczny i chcą tym prądem zasilać urządzenia domowe, nie można zapomnieć o odpowiednio dobranym inwerterze. Inwerter to nic innego jak falownik, którego zadaniem jest zamiana prądu stałego na prąd zmienny. Zakup inwertera jest konieczny, jeśli mając panele słoneczne chce się zasilać domowe urządzenia prądem powstałym w fotoogniwach. Powstaje w nich bowiem prąd stały, który nie nadaje się do zasilania urządzeń domowych. Te potrzebują prądu zmiennego, a dokładniej przemiennego o odpowiednich parametrach: napięciu 230 Volt oraz częstotliwości 50 Herców. Chcąc sprawić, żeby fotowoltaika w domu zasilała urządzenia elektryczne, trzeba dobrać do instalacji inwerter, który skutecznie zamieni prąd stały wytworzony przez panele słoneczne na prąd przemienny. Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego inwertera? Dobry inwerter powinien mieć wysoką sprawność, co oznacza niewielką stratę przy zamianie prądu ze stałego na zmienny. Strat nie da się w całości zniwelować i nie istnieje inwerter, który wcale nie traci energii. Jeden inwerter może jej jednak tracić więcej, a inny mniej. informacja na ten temat znajduje się zazwyczaj w nocie katalogowej danego inwertera. Przed zdecydowaniem się na konkretny inwerter warto sprawdzić tę notę i zweryfikować informację ile traci on energii przy zamianie prądu. Zawsze trzeba wybrać inwerter o mniejszych stratach. Dzięki temu nasza domowa fotowoltaika będzie bardziej wydajna, bo nie będzie niepotrzebnie tracić energii.


Jest to przyczyna bardzo niskiej wydajności

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że fotowoltaika i panele słoneczne bardzo często są ze sobą mylone. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że ich zasada działania jest zupełnie inna. Łączy ich jednak przechwytywanie energii słonecznej, a także przechwytywanie jej na postać użyteczną dla użytkowników danego gospodarstwa domowego.

Trzeba mieć świadomość, że ilość energii uzyskiwanej przez solary zależą od kilku istotnych czynników. Są one wspólne zarówno dla systemów, które są zbudowane na bazie kolektorów słonecznych, jak i paneli fotowoltaicznych.

Wszystko bowiem uzależnione jest nie tylko od pory roku, ale również poziomu zachmurzenia. Na rynku spotykane są bowiem opinie, że instalacja fotowoltaiczna może dostarczać taką samą ilość energii bez względu na porę roku. Koniecznie należy mieć świadomość, że użytkownicy nie mają wpływu na liczne zmiany intensywności promieniowania w cyklu rocznym.

Jak wiadomo bez intensywnego nasłonecznienie nie można liczyć na większe ilości energii. Jest to przyczyna bardzo niskiej wydajności instalacji solarnych podczas sezonu zimowego. Jak wiadomo jak nie ma słońca, nie ma jednocześnie energii. Zimą o tej porze roku słońce nie tylko świeci słabo, ale również zaledwie przez kilka godzin w ciągu doby.


Nie ma co jednak się martwić

Kto powiedział, że trzeba płacić każdego miesiąca wysokie rachunki za prąd? Nic bardziej mylnego, odkąd jest fotowoltaika. Wystarczy mieć solary, czyli panele słoneczne, aby móc czerpać energie z odnawialnego źródła w postaci promieniowania słonecznego. Jak każdy doskonale wie, słońce jest czymś, co jest dostępne zawsze, nawet jeśli w danym momencie na niebie są chmury. Wiele osób zastanawia się, jak to jest z tymi solarami w przypadku zimy, kiedy słońca jest jak na lekarstwo i jeszcze dodatkowo trzeba liczyć się z tym, że bardzo szybko robi się ciemno. Nie ma co jednak się martwić o to, że zimą mini elektrownia przydomowa nie będzie działała. Produkuje ona prąd każdego dnia. Oczywiście w przypadku deficytu promieniowania słonecznego będzie go mniej, ale nadal będzie. W razie czego zawsze można skorzystać z tradycyjnej dostawy energii elektrycznej, czyli z zakładu energetycznego. Jeśli latem wyprodukowaliśmy nadmiar prądu z paneli słonecznych i oddaliśmy ją do zakładu energetycznego, to w przypadku okresy zimowego, kiedy będzie nam jej brakować, można ją odzyskać za darmo, czyli bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Świetny sposób na darmowy prąd i to bez zanieczyszczania środowiska – to dają solary.


Nawet jeśli zainstalowanie do niej należących

Nowe technologie, zwłaszcza te, które chronią środowisko, z całą pewnością budzą coraz większe zainteresowanie. Fotowoltaika jest jedną z tych instalacji, dzięki którym można zaoszczędzić. Nawet, jeśli zainstalowanie do niej należących paneli może kosztować na początku trochę więcej, to w ostateczności wygenerowany w ten sposób prąd jest o wiele tańszy, gdyż w pełni naturalny.

Co to takiego fotowoltaika
Jak już można było się domyślić, wspomniana instalacja służy przede wszystkim do generowania prądu za pomocą paneli słonecznych. Panele słoneczne magazynują promienie słoneczne, które zamieniane są na energię, mogące zasilić urządzenia takie jak: lodówkę, zmywarkę, czy też telewizor. W polskich warunkach logicznym jest, że najwięcej prądu zostanie wygenerowanego w miesiącach letnich. I nic straconego, ponieważ niewykorzystany na bieżąco prąd, zaczyna być magazynowany po to, aby można było go wykorzystać w miesiącach zimowych. Panele fotowoltaiczne łatwo mylone są z kolektorami słonecznymi. Jednak te drugie służą jedynie do podgrzewania wody. A więc można przypuszczać, że istnieje na obecną chwilę lepsza technologia.

Inwerter i jego dobór
Inwerter jest jednym z najważniejszych elementów opisywanej instalacji, a więc musi być dobrany w sposób, który zapewni najwyższą sprawności układu fotowoltaicznego. Jego dobór zależy przede wszystkim od wielkości powierzchni paneli słonecznych. Podczas inwertera i całej instalacji warto doradzić się specjalistów, aby nie mieć wątpliwości, co do montowanej na naszym dachu fotowoltaiki.


Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika jest procesem pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca. Panele fotowoltaiczne, czyli panele słoneczne są krzemowymi płytami, które można z roku na rok coraz częściej widzieć nie tylko na dachach budynków nowoczesnych firm, ale również domów.

Dlaczego warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne. Jakie są z tego korzyści?

Popularne solary zyskują na popularności przede wszystkim dzięki połączeniu ekonomii z ekologią. Jest to bowiem rozwiązanie umożliwiające na zwrot części albo nawet całości kosztów za wykorzystanie energii elektrycznej. Użytkownik nie szkodzi przy tym środowisku.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że właściwa liczba paneli słonecznych może zagwarantować taką ilość energii, że opłaty za prąd nie będą już martwiły członków danego gospodarstwa domowego. Użytkownik stanie się w ten bardzo prosty sposób niezależny od dostawców energii.

Podejmując decyzję o montażu paneli fotowoltaicznych można liczyć na dotację w wysokości nawet 40% kwalifikacyjnych kosztów instalacji PV.

Instalacja będzie bowiem generowała tylko takie koszty, jakie ponosi użytkownik, gdyż panele słoneczne nie wymagają zarówno wymian podzespołów, jak i napraw, z jakimi konieczne by było się liczyć w przypadku np. generatorów wiatrowych.

Warto również wiedzieć, że panele fotowoltaiczne mogą pracować bez przerwy przez 25 lat, z kolei inwestycja zwraca się po 6-7 latach. Użytkownik w tym czasie nie będzie dokładał już żadnych pieniędzy, a będzie miał możliwość cieszenia się z taniej energii.